ALERGIE

Často prezentovaná studie ( Září 2000 / Indoor Biotechnologies, 1216 Harris St, Charlottesville, VA 22903, Viginie)

Čtyři různé kočky byly testovány na přítomnost proteinu Fel d1, který je zodpovědný za vznik alergické reakce:

1) kastrovaný kocour „směs plemen“ – 62,813 Fel d1 (µg/g)

2) kastrovaný kocour Sibiřská kočka – 2,001 Fel d1 (µg/g)

3) kastrovaná kočka Habešská kočka – 385 Fel d1 (µg/g)

4) kastrovaná kočka Sibiřská kočka – 206 Fel d1 (µg/g)

Oficiální vyjádření INDOOR BIOTECHNOLOGIES:

  • First, the Fel d 1 results are in micrograms per gram sample (µg/g, not mg/g, as posted on various websites). The results have been interpreted to indicate that the Siberian and Abyssinian cats have considerably less allergen than mixed breed house cats, and that females have less Fel d1 than males.
  • This web posting is creating lots of interest, though INDOOR Biotechnologies did not carry out research on the samples and was not responsible for collecting the samples or validating the results. The company would not provide recommendations on pet ownership based on the results provided under these circumstances. The results do not provide convincing scientific data that Siberian cats are „hypoallergenic“ and it is unfortunate that they have been widely disseminated on the web and used by breeders of Siberian cats to promote the breed.
  • The levels of allergen found in the Siberian samples (200 – 2000µg/g) are high and indicate that these cats produce significant amounts of allergen. Part of the confusion is created by the fact that the results of the mixed breed cat are exceptionally high, for reasons that are unclear and were not investigated at the time. The samples used for analysis were disposed of and cannot be re-tested. We do know from previous published studies that Fel d 1 is conserved in big cat species (lions, tigers, leopards etc) so it seems unlikely that the gene is lacking in strains of domestic cats.“

(https://inbio.com/images/Lookout-The-Truth-about-Allerca-Hypoallergenic-Cats.pdf)

Je tedy patrné, že je dané vyjádření dosti zdrženlivé, co se prezentace výsledků týče.

MÉ ZKUŠENOSTI

Jelikož jsem byla od dětství alergik, později i astmatik. Má starší dcerka má mírné sklony k alergii na pyly a mladší dcerka se narodila k dispozicí k atopickému ekzému + reaguje alergicky na pyly a plísně… Je v naší rodině tato problematika velmi aktuální.

Podělím se s vámi o naše zkušenosti.

I když jsem v minulosti kočky měla, mohla jsem je chovat pouze přes užívání antihistaminik (léků tlumících alergické reakce).

Po příchodu Ellen do našeho domu se u mě dostavily opět reakce. Dcery byly v pořádku, ale překvapivě začal reagovat i manžel, který nikdy před tím na alergie netrpěl.

Zvládali jsme to ovšem bez medikamentů. Počasí přálo dostatečnému větrání.

U nás obou si tělo začalo na přítomnost kočky zvykat. Zhruba po měsíci jsme byli oba bez příznaků (já dříve, muž o něco málo později).

K tématu alergie tedy musím ještě dodat, že několik let detoxikuji své tělo (a nyní i svou rodinu) pomocí informační medicíny.

Klasickou medicínou jsem své alergie léčila zhruba 20 let.

Dvacet let pokusů a omylů.

Dvacet let

– testů

– vakcín

– bolestivých boulí pod kůží po aplikaci vakcín, které se vstřebávaly 2-3 měsíce

-zobání tablet, které pomalu ale jistě ztrácely účinek

-navyšování dávek medikamentů.

Nakonec jsem už účinek tablet ani nepozorovala (i při vysokých dávkách).

Přes veškeré snahy (a značné finanční částky vynaložené na léčbu) se můj stav postupně zhoršoval. Propracovala jsem se až k astmatu a hrozila mi kontinuální léčba kortikoidy (s jejich vedlejšími účinky).

V tomto stavu jsem se asi před deseti lety dostala k informační medicíně, kterou tedy neužívám celých deset let pravidelně. Vždy mám intenzivnější vlnu a pak období „klidu“. Ale i tak pozoruji výrazné účinky na mé zdraví. Především na imunitní systém (s tím úzce souvisí i alergie), ale i jiné oblasti mého života.

Jenže, jelikož jsem člověk, který rád zná podstatu a fungování dané metody, tak mi trochu nevyhovovalo vidět „pouze“ výsledky a nevědět, co se vlastně v těle odehrává.

To se změnilo relativně nedávno, kdy se mi dostala do ruky kniha Léčba informací od Mgr. Marie Vilánkové, kde je vše hezky popsáno. Po přečtení jsem pochopila i fungování homeopatie. Homeopatii se nám párkrát pokoušeli někteří přednášející vysvětlit při mém studiu oboru Ošetřovatelství na VŠ, ale nikdy jsem to nepochopila. Mám pocit, že ani daní přednášející přesně netušili, o čem mluví.

Proces detoxikace není tak rychlý, jako když si vezmete tabletu. Účinek není z hodiny na hodinu. Za to je ale dlouhodobý, stabilní a bez vedlejších účinků, které druhotně poškozují další oblasti zdraví.

Jediné, co je třeba při detoxikaci vědět je fakt, že se mohou dostavit detoxikační projevy, související s vyplavením toxických ložisek. Detoxikační projevy jsou nepříjemné stavy, ale ve svém důsledku pozitivní. Pokud totiž tělo vyplaví toxin do krevního oběhu, je už poměrně snadné ho z těla pomocí jater a ledvin vyloučit a tím pádem se problému zbavit.

Na základě výše popsaného tedy nejsem schopná říci, zda si nyní tělo na kočku zvyklo proto, že je tato rasa hypoalergenní?

Nebo proto, že jsem eliminovala toxická ložiska, která negativně ovlivňovala fungování mého imunitního systému?

Jedno vím ovšem jistě, je veliká škoda nechat se omezovat alergií a nechat ALERGII udávat směr našich životů. Pokud se vrátím ke kočkám. Klasická medicína poradí alergikovi si kočku nepořídit. Já cítím, že kočka přináší do života tolik krásného a dobrého. A vidím, že alergie je opravdu zvládnutelná záležitost, pokud se řeší správným způsobem.

Navíc se výzkumy potvrdilo, že děti držené ve „sterilním“ prostředí, kde mají málo kontaktu s pro tělo cizorodými látkami, trpí často poruchami imunitního systému a alergiemi.

Je to logické. Imunitní systém je vytvořen pro boj. Aby byl bojeschopný, musí znát nepřítele. A zároveň se musí naučit rozpoznat látky, které jsou cizorodé, ale nejsou tělu nebezpečné (např. bílkovina Fel d1). Pokud mu nedáme možnost se to naučit, nemůžeme se divit, že pracuje špatně. Život se zvířaty pomáhá lépe formovat dětský imunitní systém a posiluje zdraví jedince.

Pokud bych si tedy dovolila popustit uzdu fantazie a zabrousila do problematiky psychosomatiky…

Kočku jsem kupovala s vědomím, že je „hypoalergenní pro 96% alergiků, takže je vážně nepravděpodobné, že bychom já i muž byli v daných 4%, kterým kočka vadí“…

Tehdy jsem informaci přijala jako potvrzenou a nevyvratitelnou (až později našla zpochybňující vyjádření) a svému podvědomí jsem tím vyslala signál „já touto alergií trpět nebudu.“

Tudíž se jako další možná příčina přijetí kočky jeví psychosomatika.

A jestliže bych zabrousila do tajů moderních výzkumů v oblasti kvantové fyziky, ocitli bychom se ještě v úplně jiné rovině. Ale to je jiné téma a každý, koho by zajímalo má množství zdrojů na internetu.

(Kupříkladu kniha Indigový svět – Transformace kreativních myšlenek do reality podle kvantové fyziky – na youtube.com byla k slyšení audio nahrávka celé knihy).